ARCHIV

***************  A R C H I V     ***************

************** U13 / 2019 -2020 **************

24.8.2019 Sokol Hostouň - MFK Dobříš

Dobrý večer, posílám hodnocení dnešního prvního utkaní v krajské soutěži. Titulek by mohl být "9 mušketýrů, z kterých 2 částečně indisponovaní vybojovali remízu". Úvod utkaní byl v naší režii a po 15 minutach jsme vedli 2:0. Velká škoda, že jsme nepromenili dalši 3 vyložené šance, protože to by určite zanechalo na soupeři negativni vliv. Po náhodné střele soupeř snížil a pak z dálky vyrovnal a my jsme se začali strachovat, protože prakticky bez střídaní jsme posledních 10 minut 1. poločasu šlapali vodu. Přestávka nám pomohla a hlavně jsem hráče upozorňoval, abychom se soustředili hned od začátku poločasu. Bohužel z rohového kopu, kdy jsme nechali zcela volného hráce šel soupeř do vedení 3:2. Kluci a Naty, ale projevili velkou vůli, aby neodesli poraženi. Soupeř pouze nakopával dlouhé míče a s tím jsme si dobře vzadu poradili a tlačili se do šanci. Soupeř dlouho odolával, ale nakonec jsme kýženy vyrovnavací gól dali. Byli jsme s vyjimkou posledních 10 minut 1. poločasu lepším týmem. Hráči zaslouzí velkou pochvalu za bojovnost. Většina si sahla na dno svých sil. Když jsme hráli na méně doteku a hra se zrychlila, tak soupeř nás nestačil dostupovat a vytvařeli jsme si hezké přiležitosti. Kdybychom byli kompletní, tak si myslím, že bychom zápas zvládli bez většich problému. Dávám těm, kteři nerespektovali moje již březnové upozornění, že od 12.8. kempem zahajujeme přípravu a že po 20. srpnu uz jsou soutěžní zápasy na zamyšlení, zda nešlo něco udělat jinak, aby muzstvo bylo od začátku soutěže v plné sile. Ve středu totiž hrajeme dalši soutěžní utkání. JB

28.9.2019 Sokol Hostouň - SK Slaný

V mužstvu soupeře bylo několik šikovných a důrazných hračů, kteří nám dělali problémy, nicméně jako mužstvo jsme měli větši kvalitu jak individuální, tak herní. V 1.poločase jsme dobře zakončovali i ze sřrední vzdálenosti, dobře bránili a tak se o přestávce zastavilo skóre na 5:0. O přestávce jsem po hráčích chtěl, abychom zrychlili hru ve středu pole, více hledali meziprostory a více se nabízeli. Herně jsme převedli řadu hezkých akci, ale přestalo se nám dařit zakončení. Mnoho šanci i 100% zůstalo nevyužitých. Bohužel opadla i naše pozornost při bráneni a tak soupeř dal po našich fatálnich chybách 5 gólů. To by se nám stávat nemělo. Konečný výsledek 9:4 je díky neproměňování našich šancí pro soupeře přijatelný. Přijdou určitě těžší utkání, a proto je potřeba se vyvarovat zbytečných chyb. V neděli na Beroun již budou další hráči a tak to snad bude ještě lepší. JB

1.9. Český Lev Union Beroun - Sokol Hostouň

Dvě zbytečné chyby, dnes bohužel špatná střelba a zásadní nerozehranost a nepřipravenost některých hráčů. Naštěstí oba naši golmani se dnes postarali alespoň o remizu. Během letní přestávky jsme ztratili svoji herní tvar a co jsem si myslel, že už zvládáme, tak při dobrém pohybu soupeře máme obrovské problémy. Prvni dotek, přihrávky do pohybu, pohyb bez míče, komunikace mezi hráči, rychlost a dobré řešení situací. Bohužel ani s nasazením některých hráčů se takto krajská soutěž hrát dobře nedá. Od pondělka se opět vrátíme k pořádným společným tréninkům. JB

7.8.2019 Sokol Hostouň - SK Roztoky

Hodnocení dnešniho utkání s Roztoky. Při absenci Naty jsem musel změnit rozestavení hráčů. Matěj se zhostil role středního obránce velmi dobře. Víte že s chválou občas šetřím. Je důležité, že jsme do zápasu dokázali přenést herní prvky z posledních tréninků. Předvedli jsme řadu hezkých akci při zapojení více hráčů, ale take krásné individuální průniky. V prvnim poločase jsme se trochu trápili v zakončení, a proto bylo skóre jen 2:0. Soupeř ve druhém poločase už nestačil a skóre utěšeně narůstalo až na konečných, jeste pro něj přijatelných, 11:0. Věřím, že i rodiče si zápas užili. Zatim nejsou naši všichni hráči na stejné úrovni, ale věřím, že když budeme poctive trénovat, tak se zlepšíme a dosáhneme velmi dobré kvality naši hry i individuálních schopností. Snad už budeme ve středu konečně v plné síle s pomůžeme i béčku. Oba Davidové musí přidat na důrazu v osobních soubojích a rychlosti jak v pohybu tak ve čtení hry. Tadeášovi se zápas povedl. Na Adamovi je znát tréninkový a herní výpadek a možná i limit v pohybu kvůli kolenu. Přesto též ukázal hezké kličky. Když se Jirka ještě uvnitř víc zklidní, tak to bude super. Kašpi se už částečně poučil a dnes též ukázal přehled ve hře a dobrou střelu.Vojta velmi dobrý a spolehlivý výkon. Alex, když bude pracovat dozadu stejně jako dopředu, tak hodně pomůže. Míša předvedl hodně hezkých kliček, dobrých náběhů a bojovnosti. Trochu si pokazil dojem oplácením soupeři. U jiného rozhodčího, bychom asi nedohráli v plném počtu. Kuča standartně bojovný a dobrý výkon. Jen myslet víc na rychlejší přihrávku. Čapiho první zápasová 0 v letošnim ročníku. Jednak spolehlivý výkon a taky dobrý výkon v obraně všech hráčů. Pro jednoho trochu dnes zklamaného. Když je potřeba, tak dám svůj um a bojovnost ve prospěch mužstva. Přesto se i gólově prosadil. Dnes to bylo delší hodnocení.😎 Už se těším na pondělí až budeme zase trénovat a zlepšovat se. JB

11.9.2019 TJ TATRAN SEDLČANY - Sokol Hostouň

Hodnocení dnešního zápasu v Sedlčanech. Úvodních 10 minut nenaznačilo, že bude to dnes jednoduchý zápas. Přesto, že jsme si řekli, jak budeme hrát chyběl nám pohyb bez míče, nedostatečně jsme dostupovali hráče a vyráběli jednoduché technické chyby. Během střídání jsem apeloval na hráče, abychom hru zrychlili, přidali na pohybu a využívali velké hřiště. Úspěch se dostavil hned a skóre začalo po našich hezkých akcích narůstat. Poločas skončil 6:1. V druhém poločase jsme pokračovali v solidní úrovni naši hry a soupeř nenašel na naši hru adekvátní recept. V soupeřově týmu bylo několik šikovných technických hráčů, ale působili spiše osamoceně, a přesto, že se několikrát dokázali individuálně prosadit, ostatní jejech hráči toho nedokázali využít. Měli jsme v zápase velmi dobré pasáže a pokud dokážeme hrát celý zápas naši hru, tak se nemusíme obávat. V pátek máme od 17.30 do 19.30 trénink. Účast všichni hráči včetně kluku z béčka. V sobotu nás čekají Psáry a to bude určitě tezsi zápas než byl ten dnešní. JB

14.9.2019 SK Rapid Psáry - Sokol Hostouň

Hodnocení sobotního zápasu s Psáry. Do Psár přišlo několik kluků z Motorletu a tak zápas sliboval dobrý a vyrovnaný zápas. Přesto, že jsme měli celý první poločas herní převahu, bohužel jsme opět neproměnili několik gólových šancí, a tak i po naší fatální chybě skončil poločas 1:1. Po přestávce jsme v našem předešlém tlaku nepovolili a brzy nám to přineslo druhý gól. Soupeř se místy snažil o vyrovnání a po našem zbytečném faulu kopal penaltu a srovnal skóre na 2:2. Stále jsme dominovali, ale taky neproměňovali šance. Rozhodl jsem se přejít na jiné rozestavení 2,3,2 a to nám nakonec přineslo i díky již trochu unavenému soupeři kýžené góly. 4:2. Odehráli jsme velmi dobrý zápas a i když se vždy nedařilo, tak mužstvo ukázalo charakter a touhu po vítězství. Bohužel nemohl Honza Z. nastoupit a jsem rád, že nemocný Adam přišel mužstvo podpořit. Jedničku zasluhují i rodiče, kteří nás hlasitě podporovali. Když budeme takto všichni na hřisti pracovat a chtít, tak o náš osud v krajské soutěži nemám strach.JB

21.9.2019 Sokol Hostouň - SK Rakovník

Hodnocení dnešního zápasu s Rakovníkem. Nejdřive je potřeba řict, že někteří hráči nebyli dnes úplně zdravotně fit. Zápas jsme začali sebevědomě a herně jsme soupeře přehrávali, přesto, že měl v záloze dva šikovné kluky. Postupně jsme se i přes řadu opět neproměněných šancí dostali do vedení 3:0. Soupeř z ojedinělé akce snížil. Ovšem my opět přidali gól na přestávku šli za stavu 4:1. Soupeř pak snížil na 4:2 a když nám rozhodčí odpustil penaltu, tak to začal být ne příliž hezký fotbal. Penalta byla i na nás a tu taky rozhodčío nepískl. Soupeř vycítil šanci, ale my jsme dvěma góly zápas zakončili. Opět přehlídka neproměněných šancí. Kdyby bylo skóre v poločase 8:1, nikdo by se nedivil. Druhý poločas též několik jasných neproměněných šancí. Dnes jsem chtěl nejen kvůli zdravotnímu stavu vyzkoušet více hráčů. Bohužel ne všichni dnes obstáli s  lehčím soupeřem.JB

24.9.2019 TJ Baník Švermov - Sokol Hostouň

Hodnocení včerejšího zápasu ve Švermově. Čekal nás soupeř, který je druhý v krajské soutěži. Bohužel i velká marodka nám nepřidala. Poprvé nominovaný Standa si navíc při rozcvičení začal stěžovat na bolesti v kotníku, a tak nemohl do zápasu vůbec nastoupit. Přes všechny počáteční problémy jsme z mého pohledu odehráli nejlepši podzimní utkání v soutěži. Během celého zápasu jsme předváděli krásné jak individuální, tak kombinační akce. Dařilo se nám i vypracované šance proměňovat. Soupeř s vyjimkou začátku druhého poločasu nenašel recept na naši hru a až za stavu 8:0 se dočkal čestného úspěchu. Přesto, že má v mužstvu taktéž šikovné hráče. Poslední změna skôre byla opět na naší straně. Zápas skončil 9:1. Mohl bych psát o každém našem hráči, ale důležité je, že jsme hráli jako tým a ozdobili náš výkon individuálními schopnostmi a to myslím všechny hráče. Veřím, že předvedený výkon bude dalším povzbuzením do treninkového procesu a zvýší zdravou konkurenci mezi hráči. JB

5.10.2019 Sokol Hostouň - TJ Unhošť

Deštivé a chladné počasí, hřiště na hranici hratelnosti, houževnatý soupeř, Jirkovi vyšlo v 1. poločase všechno. Nase hra v 1. poločase dopředu nebyla špatná, ale v obranné činnosti především ve středu hřiště jsme nabídli soupeři hodně prostoru, prohraváli dost osobních souboju. Diky tomu jsme šli do šaten za stavu 6:3. V druhém poločase jsme zpřesnili hru, lépe dostupovali soupeře. Předvedli jsme během celého zápasu dost hezkých akci a zakončení, ale bohužel ne všem hráčům se dnes dařilo. O kvalitě naší dnešní obranné činnosti svědčí i fakt, že s průměrným soupeřem jsme obdrželi nejvíc branek. Soupeř v druhé části přestal běhat a tak v desti a větru se už všichni těšili až rozhodčí zápas ukončí. Výsledek 9:4 nás udržel v čele tabulky, ale náš dnešní výkon by na nejlepší mužstva v soutěži nestačil. JB

13.10.2019 Povltavská fotbalová akademie - Sokol Hostouň

Dobrý den, hodnocení dnešního zápasu s Povltavskou akademii. Dnešek budíš nám velkým poučením. Kvalitní soupeř nám nic nedaroval a my jsme mu darovali branky po našich chybách. I když se mi herně nedaří, tak musím ve prospěch celku odevzdat na hřišti 100% svých sil. A to bohužel u řady našich hráčů dnes neplatilo. Přesto, že jsem upozorňoval a kladl důraz na pohyb bez míče, osobní souboje a včasné dostupování, přesto jsme soupeři poskytovali dostatek času. Jedničku zasluhuji oba golmani, protože nás uchránili od podstatně větši prohry. Bohužel i těch pár šancí, které jsme si vytvořili se nam nepodařilo proměnit. Že se občas prohraje je normální, jde o to ale jak. Že nastanou určité změny je asi všem po dnešku jasné. Soupeř jako celek víc chtěl a proto právem zvítězil. Tentokrát budu adresný. Vyhodnoťte si svůj přístup k dnešnímu zápasu zda jste na hřišti nechali všechny síly a svůj um. Tadeáš, Honza, Dalimil, Tengi, Adam, Alex. Ostatním se bohužel příliš ve hře nedařilo. Více sdělím ústně na tréninku. JB

20.10.2019 Sokol Hostouň - Spartak Příbram

Dobrý den, dnešní zápas se nám opět nepovedl. Soupeř pečlivě bránil, hrál kolektivně a všechny góly dal po našich fatálních chybách. Po zápase jsme zůstali v kabině a vše si k předvedenému výkonu řekli. Kdybychom hráli jako včera na konci tréninku tak jsme nemohli prohrát. Naše momentální herní krize je zapříčiněna hlavně nevyrovnaností kádru a neschopností některých hráčů hrát jeden za všechny a všichni za jednoho. Pokazili jsme si ted 2x dobře rozehranou soutěž. Věřím, že na trénincích a soustředění opět najdeme náš herní projev. 1:3 bylo opravdu zbytečné. Každý hráč sám si musí vyhodnotit svůj přístup a výkon. JB

5.11.2019 Tatran Rako Rakovník - Sokol Hostouň

Dobrý večer, nejdřive hodnocení zápasu s Rakovníkem. Soupeř měl též hráče z více ročníků, hráči byli důrazní a někteří i šikovní na míči. Vzhledem k našim posledním 4 zápasovým výkonům jsem změnil rozestavení některých hráčů a také díky absenci Natálky. Kluci se poměrně brzy na jiných postech adaptovali a především v obraně jsme až na vyjímku hráli zodpovědně. V 1.poločase jsme měli problémy v záloze s dobrým napadáním soupeře s chyběly nám dobré naběhy a i klasicky lepší zakončení. Bohužel bylo i z naší strany dost nevynucených chyb. Poločas 1:0. V 2. poločase se projevila na soupeři již částečná únava, přestal nás na naši polovině dostupovat a diky zlepšenému výkonu i krajních hráčů a větši agresivitě útočníků začalo skóre v náš prospěch narůstat. Soupeř zaznamenal čestný úspěch díky našemu vlastnímu gólu, který byl ale nešťastný. Pokud by byla od golmana lepší komunikace, tak by gól nepadl. Vzhledem k tomu, že někteří hráči hráli na jiných postech než jsou zvyklí, můžu říci, že výkon mužstva sice nebyl ideální, ale určitě příslibem pro zbývající dvě mistrovská utkání. Oceňuji i změnu chování hráčů na hřišti mezi sebou. Mluvení, vzájemné povzbuzování, po chybě bylo slyšet " nevadí hrajeme dál". Jsem rád, že hráči změnili částečně své chování. Soupeř pařil k těm lehčím v soutěži. Poslední dvě utkáni nám ukáží, zda jsme se již dostatečně poučili a vrátíme se i s těžšími soupeři do herní pohody. JB

9.11.2019  Sokol Hostouň - Viktoria Vestec

Dobrý večer, už je velmi těžké psát hodnocení a přitom se neopakovat. Myslel jsem, že se mužstvo po úterní výhře psychicky a herně zvedá, ale bohužel se dnes opět opakovaly chyby z dřívějších zápasů. Soupeř se vlastně ani nemusí moc snažit a my mu góly darujeme sami. První poločas od nás ještě nebyl tak špatný, přesto že jsme ho po opět po fatální chybě prohráli 0:1. Měli jsme šance, ale bez kvalitního zakončení. V druhém poločase se projevila naše nemohoucnost v útoku a vyrobili jsme fatální chyby. Někteří hráči soupeře byli dobře technicky a rychlostně vybaveni, všichni bojovali v osobních soubojích a hlavně nikdo z nich nedělal tak strašný chyby. Za týden nás čeká poslední zápas s vedoucím Hořovickem a při naši současné formě nebude jednoduché. Nezbývá než během tří tréninků pořádně pracovat a získat zpátky sebevědomí. Všichni mají zákaz jakéhokoliv tréninku navic i individuálního. Vyjímku ma Kašpi s zítřejšim tréninkem u Tomáše. JB

17.11.2019 FK Hořovicko - Sokol Hostouň

Hodnocení dnešního zápasu. Vlídné a pozorné přijetí od soupeře včetně lavičky, deky a teplého čaje. Začali jsme utkání dobře a vytvořili si několik příležitostí ovšem bez zakončení včetně toho, že rozhodčí domacím odpustil faul, za který měla být nařízena penalta. Soupeř nás ohrožoval pouze ojedinělými protiútoky. My jsme se ale nevyvarovali opět dvou fatálních chyb. Naše snaha často končila již u záložníků na nepřesných přihrávkách nebo lehkých ztrátách míče. Útočníci se nedokázali prosadit. Ani jednou jsme střelou neohrozili soupeřova brankáře. Druhý poločas kopíroval naši nemohoucnost a ani změny na jednotlivých postech nepřinesly pozitivní změnu. Protrápili jsme se do konce utkání. V dobrém stoji za zaznamenání Adamova gólová střela na 1:2 a dnes spolehlivý výkon Čapiho. Při vši úctě k soupeři, kdybychom hráli jako v září, tak jsme museli spolehlivě a bez větších problému vyhrát. Poslední soutěžní zápas v podzimní části se nám opět nepovedl. Začíná zimní část sezony a my poctivým tréninkem a změnou přístupu jak v tréninku, tak v přátelských utkáních, musíme najít naši ztracenou herní pohodu a kvalitu. Je to o každém hráči!!!!!! Jedno prříloví říká: jsme tak dobří, jak dobrý je náš nejhorší hráč. Hoďme vše za hlavu a pojďme si společně spravit náladu na zimní lize. Teď se ukáže jaký jsme tým, včetně těch co vás mají rádi a tráví s naším fotbalem spoustu času. Rodiče, prarodiče. Pojďme už tedy i jim udělat radost. Věrím, že jsme nezapoměli hrát hezký a kvalitní fotbal. JB

11.1.2020 Sokol Stodůlky - Sokol Hostouň (zimní liga)

Dobrý večer, hodnocení dnešního zápasu. Vstup do zimní se nám vydařil. Skoro mesíc jsme nehráli jakékoliv soutěžní utkání a tak víc jak půlka hráčů byla před zápasem nervozních včetně našich dvou nováčků Míši a Standy. Díky nemocem některých hráčů jsme museli změnit rozestavení. První poločas se hrál z obou stran velmi opatrně, my jsme si sice vytvořili šance, ale bez brankového vyjádření. Za 35 minut nepadl gól a tak poločas 0:0. Po výměně golmana šel Jirka do útoku a na naší útocné činnosti se to projevilo a vedli jsme 2:0. Kvalitní soupeř ale rychle vyrovnal, ale my opět dvěma góly odskočili na 4:2. Ve střední části druhého poločasu jsme hráli nejefektivněji a i přes některé chyby odskočili soupeři na 6:3. Bohužel jsme v závěru zápasu zmenšili náš pohyb po hřišti a důraz v osobních soubojích a dovolili tak soupeři snížit na závěrečných 6:5. Míša a Standa si odbyli premiéru, která se jim povedla a dali si oba i po jednom gólu. Když zapracují do své hry připomínky, které jim říkám, tak to bude ok. Jirka v 2.poločase na soupeře platil a když se zklidní v zakončení, tak bude ještě výraznější. 3 góly za poločas je dobré. Naši záložníci se hodne naběhali a občas jim pak chyběla rychlost a dynamika v útočné fázi. Po dlouhé době s námi v zápase hrál Honza a odvedl velmi dobrý výkon. Jen škoda, že se mu nepodařilo dát branku. Kůča a Vojta, nejdříve též dost nervozní, dobře pracovali. Naty platila na soupeřovi útočníky především díky své rychlosti a výšce. Bohužel nás stale trápí první dotek, přesnost přihrávek a komunikace. Adam byl výrazný v 1.poločase a ve druhém šel chytat, aby si Jirka taky zahrál. Veřím, že nám dnešní zápas dal chuť do dalších tréninkú, máme týden na to, abychom zlepšili některé individuální a herní činnosti. Za týden nás čeká mužstvo Motorletu2007. Mají nám co vracet, protože v lonské zimní lize jsme je porazili 3:2. JB

11.1.2020 Motorlet Praha - Sokol Hostouň (zimní liga)

Dobrý večer, hodnocení zápasu s Motorletem 2007. Výsledek 4:11. Příprava před utkáním byla hodně nervózní, skoro hektická, ale prvních 15 minut se to na kvalitě naší hry neprojevilo. Přesto, že jsme po nešťastném odkopu Kůči prohrávali 0:1, hráli jsme svoji hru a s ligovým soupeřem vyrovnanou partii. Bohužel jsme na rozdíl od soupeře přestali v druhé části 1.poločasu běhat, vyrobili fatální chyby, které soupeř potrestal a poločasový výsledek 0:5 byl až příliš krutý. Začátek 2.poločasu byl v naší režii, snižili jsme na 2:5, a kdyby Jirka proměnil samostatný únik v gól, tak bychom se soupeři priblížili na rozdíl 2 branek. Bohužel se tak nestalo, opět jsme přestali hrát aktivně a vyrobili další chyby a darovali soupeři opět komfortní náskok. Za zmínku ještě stojí rychle provedení přímého kopu Jirky, ale s přibyvajícím časem jsme stále neměli jistotu na míči a i díky odstoupení našich dvou zraněných hráčů, soupeř neměl žádný problém dovést zápas do vítězného konce a ještě navýšit po opět našich fatálních chybách skóre na konečných 4:11. Smutným konstatováním je, že jsme soupeři darovali 8 gólů, a to při kvalitě hry soupeře bylo strasné moc. Výsledek mě mrzí hlavně kvůli hráčům. Pokud se ale z našich chyb nepoučíme, budeme s kvalitními týmy vždy tahat za kratsi konec. JB